به, اردیبهشت ۱۶م, ۱۳۸۵

slash7 SlashSlash که نام اصلی او Soul Hudson می باشد در ۲۳ جولای ۱۹۶۵ در ناحیه Hampstead در لندن به دنیا می آید . مادرش یک سیاهپوست آمریکایی و پدرش یک سفید پوست بود .

هر دوی آنها در زمینه هنری فعالیت می کردند .مادرش طراح لباس در تاتر و پدرش تهیه کننده کارهای هنری در ضبط آلبوم های موسیقی بود . Joni Mitchell و Neil YoungوDavid Bowie از مشتریان معروف او بودند .

Slash در سن ۱۱ سالگی به همراه مادرش به آمریکا می رود و بعد از مدتی پدرش نیز به آنها می پیوندد .
در ان زمان اسلش با محیط جدیدش مشکل داشت و به خاطر موهای بلندش و نوع شلوار جین و تی شرت هایش یک بچه ی ناهنجار به حساب میامد و اصولا رفتار او چه در خانه و چه در مدرسه با قواعد و مقررات دیگران همخوانی نداشت و به عنوان یک bohemian شناخته شده بود. بعد از مدتی پدر به بقیه ی خوانواده پیوست و اسلش بیشتر از قبل در محاصره دوستان هنرمند پدر و مادر خودش قرار گرفت.

اسلش با موسیقی دان ها بیشتر معاشرت میکرد و زندگی انان برایش جالب تر می نمود و افرادی چونJoni Mitchell‚ David Geffen, David Bowie, Ron Wood و Iggy Pop تاثیر زیادی به علاقه مند تر شدن اسلش به موسیقی شدند اما او هنوز یاد گرفتن هیچ سازی را شروع نکرده بود.

Slash می گوید :
چنین محیطی او را برای ورود به عرصه موسیقی مصمم تر کرد

در اواسط سال ۱۹۷۰ والدینش از هم جدا می شوند و Slash به مادربزرگش سپرده می شود . در همین ایام او جذب یک گروه دوچرخه سواری کراس به نام BMX می شود و به سرعت در این رشته پیشرفت می کند

به سرعت در این رشته پیشرفت می کند طوری که دیگر کسی از پیروزی های او تعجب نمی کرد . او در این گروه به یک حرفه ای تبدیل می شود و جوایز و پول های زیادی دریافت می کند در دوران دبیرستان در سن ۱۵ سالگی مادربزرگش یک گیتار اکوستیک به او هدیه می دهد .

اگرچه آن گیتار فقط یک سیم داشت ولی او توانست یاد بگیرد چطور با آن بنوازد .
اوایل تحت تاثیر سبک موسیقی افراد و گروه هایی نظیر : Led Zip , Eric Clapton , The Rolling Stone , Aerosmith , jimi Hendrix , Jeff Beck , Neil Young قرار می گیرد .

او از آلبوم ( راک ) Aerosmith تقدیر می کند که باعث می شود زندگیش تغییر کند .
و خودش گفته است که البوم ROCKS از Aerosmith تاثیر زیادی در ادامه ی زندگی او داشته است.

روزی ۱۲ ساعت با گیتار قراضه اش ور می رفت و تقریبا دیگه مدرسه نمی رفت و در کلاس یازدهم از مدرسه اخراج شد و از ان به بعد او زندگی جدیدش را در اجتماع پر سر و صدای راک اغاز کرد. سپس به پاریس می رود و Jeff Beck و Joe Perry را ملاقات می کند و چیزهایی از آنها یاد می گیرد .و بعد از آن با بسیاری از گروهها ی موسیقی همکاری می کند مانند :

Lenny Kravitz , Paul Rogers , Iggy Pop, Michael Jackson , Brian May و ..

اما جرقه ی اصلی تشکیل GNR وقتی زده شد که اسلش با Steven Adler تشکیل دهنده ی گروه Road Crew ملاقات کرد که دنبال یک خواننده میگشت و او در همان جلسه Izzy Stradlin را به اسلش معرفی کرد.

Izzy یک نوار با صدا ی W. Axl Rose برای اسلش گذاشت و اسلش Axl را گیر اورد و خواست که او را از Izzy جدا کند و به گروه خودش ببرد اما دوستی Izzy وAxl قوی تر از این حرف ها بود و اسلش بیسیست خود را به نام Duff McKagan پیدا کرد و به گروه خودش برد و بعد از ان انقدر تغییرات و جابجایی در گروه اسلش و Axl اتفاق افتاد تا دو طرف به تشکیل یک گروه مشترک به نام Guns N’Roses رضایت دادند .

اسلش با حضور در این گروه شناخته شد و با ترک این گروه تقریبا گم شد. وقتی به گانز امد سبک جدیدی در نحوه ی در اوردن صدای گیتار به وجود اورد و به عنوان یکی از لید گیتاریست های بزرگ و مطرح تاریخ موسیقی شناخته شد.

20 Slash Slashبعد از ترک گانز گروه SLASH’s Snakepit را درست کرد که با این گروه فقط یک البوم بیرون داد با عنوان IT’S FIVE O’CLOCK SOMEWHERE که اصلا سبک گیتار زدنش با تمام کارهای دیگه اش متفاوت بود و بیشتر طرفدارانش را دلسرد کرد!

اعضای این گروه عبارتند از :Matt Sorum, Gilby Clarke, Mike Inez, Eric Dover و Slash . بعد از البوم مذکور او قول داد که Snakepit دوباره باز خواهد گشت.

در سال ۱۹۹۶ اختلافی بین Slash و Axl در مورد سبک موسیقی گروه به وجود می آید که باعث می شود Slash از گروه جدا شود .هنگامی که Slash گروه GNR را ترک کرد بسیاری از هواداران وی و مطبوعات اعلام کردند :

او با این همه استعداد چکار خواهد کرد ! ابتدا آنها فکرمی کردند که این دو , دوباره با هم همکاری خواهند کرد , ولی Slash اعلام کرد : هر زمان که Axl به موسیقی Rock بازگردد , حاضر است دوباره با هم همکاری کنند .

وی سپس تصمیم می گیرد گروهی جدید تشکیل دهد . این گروه Slash’s snakepit نام گرفت . و اولین آلبوم گروه را به نام It’s Five o’clock somewhere را بیرون داد اسلش هنوز چشم امیدی به گانز و اکسل داشت.مشکل فقط تفاوت دیدگاه انان در مورد گانز بود. گانز برای اسلش یک گروه راک بود در صورتی که اکسل گانز را به سوی یک گروه با سبک techno/industrial می برد .

اسلش در مصاحبه ای عنوان کرده که اگر گانز بخواهد البومی به سبک راک درست کند او حاضر است با گانز همکاری کند . همچنین گفته که Snakepit گروه من است و من به این گروه تعلق دارم و حاظر نیستم با گروهی به نام Guns N’Roses روی صحنه بروم.

همانطور که اسلش قول داده بود Snakepit دوباره شروع به کار کرد.و اسلش تنها باقیمانده از ورشن قدیمی گروه بود. حدود ۳۰۰ نوار از افرادی که می خواستند در گروه باشند دست اسلش رسید واسلش ‚Matt Laug عضو گروه Venice را به عنوان درامر و Johnny Griparic که در SLASH’s Blues Ball با اسلش کار کرده بود به عنوان بیسیست انتخاب کرد

.گیتاریست ریتم گروه عضو سابق گروه Dad’s Porno Magazine و Alice Cooper ‚ به نام Ryan Roxie بود.او بعد از تورماقبل البوم گروه را ترک کرد و Keri Kelli جای او را پر کرد و خواننده Rod Jackson عضو سابق Ragdoll از ویرجینیا به انها ملحق شد.
البوم سرانجام در تاریخ October 10, 2000 بیرون امد به نام Ain’t Life Grand . گروه شروع به برگزاری تور جدیدی به همراه AC/DC در امریکا کرد که نتایج خوبی برای گروه دربرداشت.

و بعد از ان به اروپا رفت اما در میانه ی تور اسلش ذات الریه گرفت و بقیه ی تور را AC/DC به تنهایی ادامه داد. گروه برای استراحت به خانه برگشت.اعضا منتظر بودند تا اسلش حالش عادی شود و به گروه برگردد اما انها دیگر نمی توانستند صبر کنند و بدون اسلش شروع به کار کردند .

و عکس العمل اسلش شبیه کاری بود که راجر واترز انجام داد‚او اعلام کرد که گروهی به نام Snakepit وجود ندارد!

و در نتیجه اعضا که واقعا نمی توانستند بدون slash ادامه ی کار بدهند از هم جدا شدند و به گروه های دیگر پیوستند.اسلش اعلام کرد که دیگر از تور رفتن و بالا و پایین پریدن خسته شده است.و دیگر حاضر نیست که کارهای تکراری انجام دهد. او تصمیم گرفته که خودش اهنگ بسازد و خودش البوم بزند.و ان هم در سبک های مختلف.

اما جالب است بدانید با تمام این احوال اسلش دنبال درست کردن گروهی جدید همراه DuffوMatt و حتی شایدIzzy است! و درست در همین تابستان اسلش به همراه مت و داف اهنگ های خوب خوب میسازد و دنبال یک خواننده ی قابل می گردد. هر چه که او الان می سازد واقعا باید جالب باشد چون حاصل تجربه های بزرگی بوده‚ او دارد به اسلشی که ما توقع داریم نزدیک می شود.

. در جولای سال ۲۰۰۲ گروه آخرین اجرای خود را انجام می دهد و برای آلبوم بعدی آماده می شود , ولی بعد از یک وقفه طولانی Slash اعلام می کند که گروه را منحل خواهد کرد , زیرا می خواهد به تنهایی کار کند .

بعد مدتی که به تنهایی اجرای Solo انجام می دهد , در سال ۲۰۰۳ گروه جدیدی به نام Velvet Rovelver را تشکیل می دهد و اولین آلبوم گروه را به نام Slither بیرون می دهد . Slash سال ها به هرویین معتاد بود تا اتفاقی در زندگی وی می افتد و آن ازدواج با Renne Sura بود .
آنها در ۱۰ اکتبر سال ۱۹۹۲ با هم ازدواج می کنند و در سال ۱۹۹۷ از هم جدامی شوند . وی سپس در سال ۲۰۰۰ با Perla Ferrer ازدواج می کند و در سال ۲۰۰۲ اولین فرزندش و در سال ۲۰۰۴ دومین فرزندش هم به دنیامی آید .

خودش می گوید یک چیز در Slash هیچ وقت تغییر نمی کند : عشق او به موسیقی و به خانواده اش

 

خلاصه : مدت تمرین در روز : ۱۲ ساعت

نوع یادگیری : یادگیری به صورت شنیداری

سبک نوازندگی : Blues , Hard Rock , کلاسیک دهه ۷۰

تکنیک نواختن : استفاده سریع دست چپ و آزاد گذاشتن دست راست تکنیک گرفتن Pick : بین انگشت اشاره و شصت و گاهی فقط با انگشت

نوع گیتارهای مورد استفاده : Memphis Les Paul , Jackson Firebird , Charvel , Rich Mockingbird , Gibson , Guild Guitars

گیتار مورد علاقه : Gibson
آمپلی فایر مورد استفاده : Marshall

دستگاه افکت های مورد استفاده : M.X.R.10 , Dunlop Rackmount , Heil Talkbox , Boss DD-3 Digital Delay, Yamaha SPX 900
دستگاه افکت مورد علاقه : Nady 950-GT Wireless System

نوع سیم مورد استفاده : Ernie Ball

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Slash viwio Slash twitter Slash facebook Slash google buzz Slash google Slash digg Slash yahoo Slash

Related posts:

  1. گیتار ۱۰ فوتی امضاء شده پل مک کارتنی ۶۰ هزار پوند فروخته شد