اختصاصی خانه گیتار ایران

 

4grande Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو

اکنون پس از گذشت هفت سال از ظبط آخرین آلبوم خود با نام Cositas de la realidad، این بار با آلبومی جدید خود به نام Tino Di Geraldo به دنیای موسیقی بازگشته است. آلبوم جدید او، ویژگی هایی از سبک های بلوز، راک اند رول، هیپ هاپ، متال با ترکیب موسیقی فلامنکو، به یکی از جذابترین و با نشاط ترین آلبوم های روز تبدیل شده است.

آلبوم جدیدتان را چگونه ارزیابی می کنید؟

– این آلبوم، در واقع یکی آلبوم فلامنکو راک است. شما می توانید شاخه هایی از موسیقی بلوز، متال، هیپ هاپ، فلامنکورا در آن بشنوید. شما می توانید هرچه را که فکر می کنید در این آلبوم پیداد کنید البته بابت آن باید تشکر ویژه ای از درامر و گیتاریست گروه کرد. این اثر شبات زیادی به آلبوم Blues La Defontera دارد ، البته با بسط و گسترش بیشتر آن در زمینه های مختلف موسیقی. بالاخره باید اظهار کنم که کار بسیار تازه ای است و اکثر تراک های آن به صورت زنده Live تهیه شده است و شما می توانید آن را به راحتی احساس کنید.

در مورد ترانه ها باید اشاره کنم که ترانه های این آلبوم به سبک سورئال می باشد و آن ها را به صورت پراکنده از منابع مختلف جمع آوری کرده ام. تعدادی از ترانه ها مربوط به Germán Coppini می شود که من آن را در تراک fandangos اجرا کرده ام. یکی از ترانه های Kiko Veneno را در تراک La vida está mu mala اجرا کرده ام. در ضمن ترانه ای را با نام Back in black با همراهی -AC/DC-یکی از گروه های معروف راک – در تراکی با همین نام ضبط کردم ، که یکی از معروف ترین تراک هایی است که در کنسرت هایم نیز طرفداران بسیاری را دارد.


چگونه توانستید بین گیتار فلامنکو وگیتار الکتریک هماهنگی ایجاد کنید؟

-(به طنز می گوید:) البته به نظرم زوج مناسبی برای همزیستی با یکدیگر هستند، اما باید به یکدیگر احترام بگذارند. به همین دلیل بود که من اصرار بر آن داشتم تا با Tino همکاری کنم. در واقع Tino به درستی جایگاه هرکدام از آن ها را مشخص می کرد و آن ها را به مسیر مورد نظر خود سوق می داد. و با ویرایش بی نقص خود یکی از بهترین کارهای خود را انجام داد.

نظرتون درباره Back in black چیست؟

-یکی از دلایلی که باعث شد مردم به طرف این آهنگ جذب شوند، نام آن بود. من یکی از دوستان اینترنتی Angus Young در سایت myspace بودم، پس از اینکه، یکی از موسیقی هایم را برای او فرستادم و از آن به بعد رابطه دوستی ما شکل گرفت. و هم اکنون از دوستی ما هشت سال می گذرد.

چرا فکر می کنید که ترکیب موسیقی فلامنکو و راک طبیعی است؟

-اگر بخواهم با شما صادق باشم، خودم نیز جواب این سوال را نمی دانم. همه چیز به طور خود به خود اتفاق افتاد، من شروع به خواندن fandangos کردم و ناگهان متوجه شدم که در هنگام خواندن ویژگی های موسیقی راک اند رول را ترکیب کرده ام. برای من هر سبکی و ترکیبی از موسیقی طبیعی است. می تواند آن موسیقی، کشور برزیل باشد یا آفریقا و…. من به تازگی از داکار (پایتخت کشور سنگال) آمده ام و در آنجا اجرایی را با همکاری اشخاصی همچون Juan Diego, Javier Colina, Ranqui داشتم و موسیقی، به سبک afroflamenco اجرا کردیم. بد نیست که موسیقی خود را با ترکیب با تمدن های مختلف پروش دهیم و در آینده اجراهای دیگری را با آن ها خواهم داشت.

و با ضبط چنین اجراهایی چه چیزهایی را آموختید و چگونه توانسیتد پیشرفت هایی را درکار خود بوجود آورید؟

-اخیرا مهارت خوانندگی خود را تقویت کرده ام و پیتچ های جدیدی را پیدا کرده ام و هم اکنون بیشتر روی کوک درست می خوانم. هم اکنون را بطه بهتری را با موزیسین های گروه دارم و فضای بیشتری را برای خلق ایده هایشان به آن ها می دهم.

شما هنرمندی، با ذهنی باز و روشن هستید که ترسی از اجرای هر سبکی از موسیقی را ندارد.

من با هر سبکی از موسیقی می توانم کنار بیایم، می تواند این سبک ها، جز، بلوز، متال و … باشد. من به تازگی در فستیوالی در سنگال دست به اجرای موسیقی در سبک afroflamenco کردم و اجراهایی را با Lola Flores و Chick Coreaداشتم. شاید همکاری با G-5 از نظر برخی از اشخاص بسیار مضحک و خنده دار بود، اما من نکات زیادی را از او آموختم. در اجرایی که با Chano Domínguez داشتم علاقه ای به خواندن نداشتم، بلکه در آن اجرا به رقص کردن پرداختم و یا با پالماس و کف زدن ها، او را همراهی کردم. اگر در به موسیقی علاقه مند هستید، باید این قدرت و اعتماد به نفس را داشته باشی که بین سبک های کختلف حرکت کنی.

و شما چقدر به موسیقی راک علاقه مند هستید؟

-راک برای من دنیای بزرگی است. AC/DC, Deep Purpleو…. راک اند رول باعث به حرکت درآوردن و جنب و جوش من می شود. راک اند رول چیزی است که هروز بیشتر در وجود من نفوذ می کند. از ابتدای زندگی خود با موسیقی فلامنکو خو گرفته بودم. اما در سن ۱۴و ۱۵ سالگی با موسیقی راک آشنا شدم. در آن سن من شخصیتی مانند راکر ها داشتم و شلواری چرمی می پوشیدم و موهای بلندی داشتم. من به اندازه موسیقی فلامنکو به مویسقی راک گوش نداده ام، اما به علاقه زیادی به آن دارم.

تراک با تراک:

Consejos de mi pare : این قطعه را به همراه پدرم نوشتم و نتیجه پایانی خوبی بدست آوردیم…………….

La vida está mu mala : زندگی بسیار غم انگیز و سیاه نیست، ما زیادی از حد شکوه و شکایت می کنیم……………

Lole y Candela : زمانی که کفش های راحتی لغزیدند و پس از افتادن برروی زمین، نتوانستم ی شب بخوابم………..

Y de lo mío, ¿qué? : این زبانی هست که ما در شهر جرز با آن صحبت می کنیم. تنها چیزی را که می خواهم بدانم این است که چیکوی من کجاست…………..

De Marte a Miercole : ما بسیار عجیب هستیم……..

Fandangos de Coppini : فاندانگوی متال………..

Quisiera : من علاقه دارم که هر چه که او می خواهد باشم، فضانورد، باغچه بان، لوله کش……..

Rumba del revés : باید هم اکنون از زاویه ی دیگری به زندگی نگاه کنی………..

El universo en mis manos : دور شهاب سنگ ها چرخش خواهیم کرد، شهاب سنگی که بین ما و شماست……….

Back in black : انگوس یانگ (Angus Young)

El olvido : هرگز الیوادو را از یاد نخواهم برد، حتی اگر این آخرین تراک باشد

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو viwio Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو twitter Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو facebook Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو google buzz Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو google Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو digg Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو yahoo Tomasito مصاحبه با توماس مورنو رومرو

Related posts:

  1. مصاحبه با پیانیست سبک فلامنکو، دورانتس
  2. مصاحبه با چیکوئلو
  3. مصاحبه با Miriam Mendezc
  4. مصاحبه با پاکو سپرو
  5. مصاحبه با خراردو نونز
  6. مصاحبه با مانولو سنلوکار
  7. مصاحبه با اردشیر فرح
  8. مصاحبه ‌‌BBC با گروه جیپسی کینگر
  9. مصاحبه با نینو خوسله