نویسنده :
حامد فتحی نوازنده و مدرس گیتار
info@hamedfathi.com

remi Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیکاینبار بسراغ یکی از اعجوبه های نوازندگی گیتار کلاسیک میرویم کسی که بجرات میتوان گفت در ایران برای نوازندگان گمنام میباشد. نوازنده ای با تکنیک بسیار بالا و بنوعی خارق العاده که مطمئنا با دیدن کارهای از این نوازنده پی به این حرف میبرید و بنوعی قدرتی که به ساز گیتار میبخشد در نوع خودش ستودنیست. Rémi Boucher در سال ۱۹۶۴ در ایالت کبک کانادا بدنیا آمد.

گیتار کلاسیک را در کنسرواتوار مونترال زیر نظر Jean Vallières گذراند و تحصیلات تکمیلی خود را با اساتیدی در اسپانیا با J. Henriquez- J. L. Rodrigo- V. Mikulka, David Russell- M. Barrueco, -( که همگی از بزرگان این سبک میباشند ) در بلژیک با Puijenbroeck و در سوئیس با یکی از برترین مدرسان گیتار کلاسیک یعنی Ghiglia. تکمیل نمود . رمی بوچر که هم اکنون ساکن اتریش هست در مدتی کمتر از ۱۸ ماه در بسیاری از مسابقات معتبر گیتار مقام اول را بخود اختصاص داد از اروپا – امریکا تا آسیا

جایزه نخست در پنج مسابقه از معتبرترین مسابقات گیتار کلاسیک خود پاسخگوی اوج مهارت این نوازنده می باشد :

مسابقات:

Alessandria in Italy
Andrès Segovia in Palma de Mallorca in Spain
Havana in Cuba
Mauro Guiliani in Turin
Fernando Sor in Roma

با چنین موفقیتهایی او از طرف ارکستر سمفونیک های بسیاری دعوت به اجرا شد تا ده کنسرتو از برترین کنسرتو های گیتار کلاسیک را اجرا کند که و امتیار ویژه ای که زیر نظر آهنگساز برجسته کوبایی Leo Brouwer بنوازد.

رمی علاقمندی زیادی به سایر فرهنگها نیز دارد و همچنین علاقه او به تمامی سازها باعث ابداع تکنیک های جدید و عمچنین بالا بردن امکانات تکنیکی این ساز شد که خود باعث پیشرفت این ساز شد . او که پیشرو این تکنیک ها بود از آهنگسازان کمک گرفت تا قطعاتی با توجه به تکنیک ها جدید و امکانات بیشتری که وجود داشت بسازند و همچنین خود او به ساخت آثار و متد های دست زد اما موفقیتهای او حاصل همکاری او با آهنگساز و پیانیست محبوب او Jacques Marchand شکل گرفت Jacques Marchand بزرگترین کنسرتوی که برای گیتار ساخته شده است را برای اجرا توسط رمی بوچر به همراه ارکستر ساخت نقدی که در اتریش برای رمی بوچر نوستند این بود:

بی مرز در تکنیک و موزیک

و کنسرتویی که Jacques Marchand ساخته بود این عنوان را بخود اختصاص داد :

کنسرتویی برای سه دست !

رپرتوار او شامل کنسرتو های :

Rodrigo, Villa-Lobos, Tedesco, Ponce, Torroba, Brouwer, Abril, Guiliani and Vivaldi

و آثار تکنوازی که شاکل محبوبترین و برترثین قطعات گیتار کلاسیک میباشد.

و از طرف بسیاری از موسسات و حتی مقامات دولتی در فستیوالهای و مراسم های مهم برای اجرا دعوت شده است.

و واقعا امیدی برای گیتار وجود دارد وقتی که او اینچنین مینوازد.

و برای نوازندگان حرفه ای گیتار دیدن اجرایی از این نوازنده واقعا لذت بخش و هیجان اور خواهد بود که بدانیم دنیای حرفه ای گیتار و کلا گیتار کلاسیک پیشرفت بسیاری داشته هر چند سالهاست در ایران ما از دنیای گیتار کلاسیک روز بسیار فاصله داریم.

برای دیدن ویدیو کلیپ های این نوازنده به این سایت بروید : remiboucher.freeservers.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک viwio Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک twitter Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک facebook Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک google buzz Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک google Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک digg Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک yahoo Rémi Boucher رمی بوچر نوازنده برجسته گیتار کلاسیک

Related posts:

  1. آنا ویدویک نوازنده برجسته گیتار کلاسیک
  2. مصاحبه با باقر موذن نوازنده گیتار کلاسیک
  3. مصاحبه با بهداد مقدسی نوازنده گیتار کلاسیک
  4. شارون ایزبین نوازنده برجسته گیتار کلاسیک
  5. Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک
  6. Eva Fampas نوازنده گیتار کلاسیک
  7. Jorge Cardoso آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک
  8. مصاحبه با گلفام خیام نوازنده گیتار کلاسیک
  9. تکنیک خفه کردن سمیهای باس در گیتار کلاسیک – دمپ
  10. آنا ویدویک نوازنده برجسته گیتار کلاسیک