180px bwheadshotsmall Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل

نویسنده و مترجم:
حامد فتحی نوازنده و مدرس گیتار
info@hamedfathi.com

Redmond O’Tooleیکی از نوازندگان ماهر و جوان در اروپا میباشد هر چند شاید بسیاری دیگر از هم نوازان وی از نظر تکنیک و رپرتوار بسیار فراتر از وی باشند اما شیوه نوازندگی وی که تاسی گرفته از استاد خود یعنی Paul Galbraith میباشد در شهرت وی تاثیر دوچندانی داشته است و آنهم گیتار نوازی همانند ویلونسل میباشد.

اما جالب است بدانید که در ابتدا وی به علاقمند به موسیقی راک بوده است و عضو گروه پانک Brinskill Bomb-Beat و تا چندین سال به اجرای این نوع موسیقی بهمراه فرم و شکل ظاهری نوازندگان راک بر روی صحنه میرفته است اما ناگهان موسیقی کلاسیک و زیبایی گیتار کلاسیک وی را شیفته این ساز ساخت.
وی تکنیک های نوازندگی گیتار – برامس -( گیتار هشت سیم ) را زیر نظر پل گالبریت فرا گرفت. وی متولد ایرلند میباشد و کنسرتهای متعددی را در کشور خود برگزار نموده است

و همچنین بعنوان نوازنده گیتار اول گروه Dublin Guitar Quartet نیز فعالیت مینماید.

وی علاقمند به اجرای قطعات باروک که بسیاری از آنها توسط خود وی تنظیم شده است میباشد و همچنین علاقمند به موسیقی مدرن که کار با آهنگسازانی چونKevin Volans, John Mc Laughlin و Benjamin Dwyer. را به دیگران ترجیح میدهد.

اما در زمینه نوازندگی گیتار استاد اصلی وی Oscar Gighlia استاد برجسته گیتار کلاسیک – دستیار اصلی سگوویا میباشد .
وی جوایر متعددی را در طول دوران فعالیت خویش دریافت نموده است که میتوان به یکی از برترین جوایز کشور ایرلند RDS Music اشاره نمود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل viwio Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل twitter Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل facebook Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل google buzz Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل google Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل digg Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل yahoo Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل

Related posts:

  1. Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک
  2. Eva Fampas نوازنده گیتار کلاسیک
  3. آبل کارلوارو
  4. جان ویلیامز و نکاتی در زمینه صدادهی در گیتار کلاسیک
  5. چگونه همیشه به نواخن گیتار کلاسیک علاقه مند باشیم؟
  6. تکنیک خفه کردن سمیهای باس در گیتار کلاسیک – دمپ
  7. گیتار از نگاه آندرس سگوویا
  8. cascading harmonics – قسمت اول تکنیک
  9. Asya Selyutina
  10. کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک