اختصاصی خانه گیتار ایران

مترجم :حامد فتحی – نوازنده ومدرس گیتار

n49 07 Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز

توانایی وی درآمیختن اصوات و سبکهایی که فراگرفته بود موجب شد تا در فلامنکو فرم جدیدی از موسیقی خلق نماید.تلفیقی از موسیقی راک – بلوز وفلامنکو . وی بنیانگذار دو گروه تاثیر گذار و پیشگاه موسیقی تلفیقی در فلامنکو بود : گروه Veneno در سال ۱۹۷۷ همراه با برادرش رافائل و Kiko Veneno و دیگری که با عنوتن Pata Negra در سال ۱۹۸۱ که خود وی و برادرش اعضای این گروه بودند.
وی هنگامی توانست در کارش به آزادی عمل برسد که دیگر بعنوان همراه با رقاصان و خوانندگان همکاری ننمود بالاخص اشخاصی که تحت تفکرات سنتی و شیوه فکری رامون مونایا فعالیت مینمودند .
وی به تنهای اما همراه جریان فکری آن زمان یعنی دو اسطوره فلامنکو جاودان دنیای فلامنکو پاکو دلوسیا و کامارون پیش میرفت بالاخص ایده بوجود آوردن سبک راک -فلامنکو .

بعد از هم پاشیده شدن گروه Pata Negra ریمون شروع به فعالیت در نقش یک نوازنده و خواننده نمود وسعی کرد تا استیل و سبک خاص خودش در موسیقی را با بلوغ برساند اما در همین راستا وی به همکاری با نوازندگان و موزیسن های برجسته ای چون :
Antonio Carmona, Remedios Amaya, Enrique Morente, Lole y Manuel, Tomatito, Sorderita, Ketama, Kiko Veneno, Juan Perro, Andrés Calamaro, Mala Rodríguez ادامه داد.

foto12 Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز

اما شاید مهمترین اتفاق در زندگی وی را همکاری با سلطان بلوز – بی بی کینگ – دانست که در سال ۱۹۹۵ در قسمتی از آلبوم تکنوازی ریموند با عنوان Gerundinaوهمچنین کنسرت وی در Las Ventas در همان سال قطعاتی را نواخت.

در آلبوم دیگر وی با عنوان Un okupa en tu corazón که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد سعی نموده است تا بیشتر با فرمهایی دیگر موسیقی چون موزیک کوبا – برزیل و یا حتی رپ ارتباط برقرار کند.

آثار وی :

Veneno -1977
Gerundina – 1995
En la esquina de Las Vegas – 1997
Noche de flamenco y blues (en directo) (A night of Blues & Flamenco (live)) -1998
Un okupa en tu corazón -2002
Isla menor – 2003
Mundo Amador (Amador World) – 2005

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز viwio Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز twitter Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز facebook Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز google buzz Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز google Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز digg Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز yahoo Raimundo Amador تلفیقی از فلامنکو راک بلوز

Related posts:

  1. فلامنکو و کریسمس
  2. تلاقی دو موسیقیِ فلامنکو و عربی
  3. موزه رقص فلامنکو
  4. Jose Tanaka فلامنکو گیتاریست
  5. گزارشی از فستیوال موسیقی اسپانیا در لندن -لورکا و فلامنکو
  6. فلامنکو فانتزی
  7. معرفی گروه indialucia:تلفیق موسیقی هند و فلامنکو
  8. چه نوع موسیقی فلامنکو نیست ؟
  9. فلامنکو مدرن
  10. گیتار فلامنکو از لحاظ ساختاری