بخش راک سایت گیتار برای همه در نظر دارد از این پس در راستای ترویج موسیقی راک و شناساندن نوازندگان ایرانی این سبک در داخل، اقدام به معرفی آنها در این سایت بنماید. لذا از افراد یا گروههایی که در این سبک مشغول به کار هستند دعوت می شود در صورت تمایل و داشتن آثار یا اجرایی ضبط شده با مدیر این بخش تماس حاصل نمایند.

میثم محمدی – مدیر بخش راک و جز & بلوز
maysammuhammady@gmail.com

اولین گروهی که به معرفی آن خواهیم پرداخت Quiet Boom نام دارد…

 Quiet Boom گروه راک ایرانی

اولین آشنایی اعضای گروه به سال ۱۳۸۳، زمانی که مازیار خَواجیان (نوازنده گیتار بیس) با بردیا امیری (نوازنده درامز) آشنا شده و اولین همکاری ایشان منجر به اجرای دوئتی از بیس و درامز بر اساس ملودیهای فولکور ایرانی در فستیوال سالانه موسیقی در دانشگاه علم و صنعت می شود، بازمی گردد. پس از مدتی سومین عضو گروه، مجید کاظمی (خواننده/ نوازنده گیتار)، نیز به این تیم دو نفره ملحق می شود و آنها تصمیم می گیرند بر روی آهنگهای مجید کار کرده و به طور گروهی به تنظیم آنها بپردازند.

گروه که گرایش شدیدی به سبک Funk Rock و گروههایی چون Red Hot Chili Peppers، Tower of Power و Cake داشت، جستجو برای یافتن عضو چهارم را آغاز کرد و نتیجه این جستجو پیوستن حمیدرضا صادقی نوازنده ساکسفون به گروه در سال ۱۳۸۴ شد. در آن زمان بود که گروه نام بوم “Boom” را برای خود برگزید.

“Boom” تمرینات خود را در اتاق بردیا آغاز می کند و در طول یک سال تمرین در آن محل، چندین بار اقدام به برگزاری کنسرت می کند که به دلیل عدم کسب مجوز موفق به انجام این کار نمی شود. سرانجام در دی ماه ۱۳۸۵ گروه موفق به اخذ مجوز شده و اقدام به اجرای کنسرتی به نام funky live aid می کند. پس از کنسرت، گروه به استودیو رفت تا ۱۰ آهنگی که در اجرای زنده نواخته بود را ضبط کند، اما به علت بروز مشکلاتی کار ضبط آلبوم پس از یک ماه متوقف شد و اعضای گروه از یکدیگر جدا شدند.

26 Quiet Boom گروه راک ایرانی

پس از جدایی هر کدام از اعضای گروه مشغول پروژه های شخصی خود شدند. مجید به ضبط پروژه شخصی اش به نام white waves که به سبک fusion, electro شبیه بود پرداخت، بردیا و مازیار پس از آشنایی با بابک میرزا خانی به عضوت گروه blues rock میرزا درآمده و مازیار نیز به ضبط آلبوم شخصی اش مشغول شد. حمید نیزبا چندین گروه به صورت پراکنده به اجرا های متعدد پرداخت ، امّا هرگز به عضویت هیچ کدام از این گروهها در نیامد.

اما در پاییز ۱۳۸۷ بود که اعضای گروه تصمیم گرفتند دوباره گرد هم آیند و کار ناتمام خود را تمام کنند. گروه به سرعت شروع به کار بر روی آهنگها کرد و پس از یک ماه تمرین و تغییر و تنظیم مجدد کارها، برای ضبط به استودیوی DreamWave که متعلق به هادی کیانی و آیدین زاهدی بود، رفت. در اواسط ضبط آلبوم، هادی کیانی نیز به عنوان نوازنده Keyboard به گروه ملحق شد و گروه نام خود را از Boom به Quiet Boom تغییر داد.

کار ضبط آلبوم دو ماه به طول انجامید و پس از اتمام کار ضبط، گروه برای معرفی کار خود و پخش سه آهنگ به صورت E.P اقدام به برگزاری کنسرت O.K.F کرد. پس از انجام کنسرت مجید برای زندگی و انتشار آلبوم ایران را به مقصد آلمان ترک کرد.

با تشکر فراوان ازQ.B

در

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Quiet Boom گروه راک ایرانی viwio Quiet Boom گروه راک ایرانی twitter Quiet Boom گروه راک ایرانی facebook Quiet Boom گروه راک ایرانی google buzz Quiet Boom گروه راک ایرانی google Quiet Boom گروه راک ایرانی digg Quiet Boom گروه راک ایرانی yahoo Quiet Boom گروه راک ایرانی

Related posts:

  1. جان ویلیامز و گروه sky
  2. شهاب طلوعی – تانگوی ایرانی
  3. معرفی گروه indialucia:تلفیق موسیقی هند و فلامنکو
  4. گروه رنگین
  5. مصاحبه ‌‌BBC با گروه جیپسی کینگر
  6. معرفی گروه جیپسی کینگز