guitar hand position کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک

تمدد اعصاب:
یکی از قابلیت های مهمی که برای نوازندگی گیتار کلاسیک باید آن را دارا باشیم،آرامش و تممد اعصاب تمامی اعضای بدن در هنگام نوازندگی است.در یکی از مستر کلاس های دانشگاه اس ام یو دالاس،یکی از هنرجویان سوالی را مطرح کرد که چگونه می توان متوجه شد،که اعضای بدن ما به اندازه کافی در هنگام نوازندگی در آرامش هستند؟و در جواب آن استاد جواب داد زمانی که از صندلی به پایین افتادی،باید بدانی که زیاد از حد بدن خود را در آرامش و راحتی قرار داده ای.در بین حاضران کلاس این سخن استاد خنده آور به نظر می رسید،اما باید بگویم که حرف او کاملا منطقی و درست بود.

نوازدندگی گیتار کلاسیک نباید مشکل و پر تنش در نظر گرفته شود.به طور کل،هرچقدر شما آن را آسانتر در نظر بگیرید و راه خود را آسانتر کنید،پیشرفت خود را زودتر مشاهده خواهید کرد.در بسیاری از اوقات مشاهده می کنیم که معلمان گیتار شاگردانشان را تا مدت زمان زیادی مجبور می کنند تا برروی درس های ابتدایی تمرین کند زیرا در غیر این صورت به آن ها فشار وارد می شود و نوازندگی آن ها بدون ارامش و با فشار زیاد برروی نقاط مختلف بدن خواهد بود.

فشار در نوازندگی دشمن شماست.فشار بدنی علاوه بر اینکه زمان پیشرفت شما را کند می کند،تاثیر مخربی برروی مخاطبان شما در حال اجرا دارد.اگر شما در حال گوش دادن به نوازندگی یک گیتاریست کلاسیک هستید و خود را در حال پیچ و تاب خوردن برروی صندلی خود تصور کنید،مطمئنا فشاری را که او در هنگام نوازندگی دارد،را به خوبی می توانید حس کنید.

در مطالب بعدی درباره چگونگی شناسای فشارهایی که در هنگام نوازندگی تولید می کنید و چگونگی کنترل آن ها به بحث خواهیم پرداخت.فقط به این بسنده می کنم که زمانی که بتوانید فشارهای بدنی خود را شناسایی کنید،متوجه خواهید شد که چقدر آسان می توان آن ها را رفع کرد.

کمترین تحرک،کمترین تلاش و سختی:
همه ما در عصر موسیقی الکترونیک و مدرن حاضر هستیم که در آن گیتار الکتریک و انواع حرکات های مختلف بدنی و حرکت ها تصادفی در هنگام نوزاندگی آن مشاهده می شود.اما گیتار کلاسیک فرمی سمعی از هنر است.در هنگام نوزادگی گیتار کلسیاک هیچ حرکتی از اعضای بدن به جز اعضایی که برای ساخت موسیقی و نوازندگی گیتار دخیل هستند،نباید وجود داشته باشد.مرجع های زیادی برای این مطلب مهم وجود دارد اما شما می توانید براساس تجربه های خود زمان زیادی را برروی این مطلب و درس مهم فکر کنید.تلاش و حرکات بدنی شما در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک همیشه مربوط به حرکات استوار دستان شما در نوازندگی مربوط می شود.

شما عامل بسط و گسترش ساز خود هستید:

این جمله به چه معناست؟ ” شما عامل بسط و گسترش ساز خود هستید ” پاسخ به این سوال با درک چند مطلب امکان پذیر می شود. اول:حرکات بدن شما- دوم: پاسخ و واکنش ساز شما به حرکات شما- سوم: تنظیم زمان برای انطباق حرکات شما و پاسخ و واکنش ساز به حرکات شما.حرکات پیچیده انگشتان شما می تواند حتی به اندازه یک اجرای پیچیده باله سخت و پیشرفته باشد.این سه المان و مطلب باید پایه های اساسی تکنیک نوازندگی شما باشد.هرگز این سه مطلب را ناچیز و به اهمیت نپندارید،زیرا این سه المان و نکته از پایه های اساسی نوازندگی گیتار کلاسیک محسوب می شود.

مروری بر درس:

هم اکنون شما باید به اهمیت جنبه های ذهنی و فیزیکی نوازندگی گیتار کلاسیک پی برده باشید.شما باید برای تمامی درس های خود در نوازندگی این نکات را لحاظ کنید و در ادامه در هنگام تمرین و کار برروی موسیقی آنها را بسط و گسترش دهید. این ایده ها و مفهوم ها به ما ارزش تجربه های شخصی در نوازندگی ر بیش از پیش می آموزد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک viwio کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک twitter کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک facebook کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک google buzz کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک google کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک digg کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک yahoo کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک

Related posts:

  1. آنا ویدویک نوازنده برجسته گیتار کلاسیک