hall nicola Nicola Hall

در دنیای نوازندگی گیتار کلاسیک کمتر نوازنده زن را میتوان یافت که هم سطح و چه بسا فراتر از نوازندگان گیتار مرد توانسته است خود را مطرح کند . در طی این سالها میشود از انا ویدویک نام برد که تواناییش در نوازندگی خیره کننده است. اما نیکولا هال نوازنده ای که در زمان خودش شاید یکی از تکنیکال ترین نوازندگان گیتار کلاسیک بود و چه بسا بد شانسی وی بود که در دوره ای مینواخت که دنیای گیتار تحت سلطه دو اسطوره جاودان گیتار کلاسیک یعنی جان ویلیامز و جولیان بریم بود .

نیکولا هال در سال ۱۹۶۹ در انگلستان متولد شد.

در سن ۲۵ سالگی توانست موقعیت خود را بعنوان موزیسینی نابغه و نوازنده ای متبحر تثبیت نماید. وی تحصیلات موسیقی خود را ابتدا در Chethams School of Musicو سپسRoyal Northern College of گذراند.

نفر اول مسابقات بین المللی گیتار در لهستان در سال ۱۹۸۶
نفر اول مسابقات بین المللی گیتار در تورنتو کانادا در سال ۱۹۸۷
دریافت مدال طلا در سال ۱۹۸۹ در مسابقات Royal Overseas Leagueوی اولین گیتاریست جهان در تاریخ این مسابقات بود که توانست این جایزه را از ان خود نماید.

گوش کنید : قطعه La vida breve از مانوئل دفایا با اجرای نیکولا هال

یکی از فعال ترین نوازندگان در انگلیس . شرکت در فستیوال های Newbury و Malvern فستیوال Lufthansa Festival of Baroque Musicو در تالار در لندن .
وی در نقاط مختلف جهان نیز اجرای متعددی داشته است که میتوان به کنسرت سال ۱۹۹۰ در هلند و اجرا در تلویزیون هلند و همچنین اجرا در Segovia Societyمادرید اسپانیا و کانادا – ایتالیا – المان اشاره کرد.

وی یکی از فعالین گیتار در عرصه افزایش رپرتوار گیتار کلاسیک نیز میباشد و تنظیمات وی که بسیار ماهرانه میباشد یکی از ارکان اصلی کنسرتهای وی را تشکیل میدهد.
در رپرتوار وی میتوان آثاری از آهنگسازان معاصر نیز یافت اهنگسازانی که وی با انها همکاری نموده است مانند:
Britten, Tippett
و بالاخص Stephen Dodgsonکه قطعاتی را برای وی نوشته و به نیکولا هال تقدیم نموده است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Nicola Hall viwio Nicola Hall twitter Nicola Hall facebook Nicola Hall google buzz Nicola Hall google Nicola Hall digg Nicola Hall yahoo Nicola Hall

Related posts:

  1. Eva Fampas نوازنده گیتار کلاسیک
  2. دیدگاه جان ویلیامز درباره مسابقات گیتار کلاسیک
  3. Asya Selyutina