نویسنده و مترجم:
حامد فتحی نوازنده و مدرس گیتار
info@hamedfathi.com

mlb21953 Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیکJorge Morel در تاریخ ۹ می سال ۱۹۳۱ در آرژانتین متولد شد از وی بعنوان یکی از آهنگسازان مطرح در دنیای گیتار کلاسیک نام میبرند . موسیقی ساخته شده توسط وی همواره اصالت های زادگاه وی را بیان میکند . داشتن تکنیک و تبحر بالا در نوازندگی گیتار باعث شده است تا در کارهایش از حداکثر امکانات گیتار استفاده ببرد و جدا از اهنگسازی تنظیمات وی نیز از قطعات مختلف باعث گسترش رپرتوار گیتار کلاسیک شده است .

در اعلب آثار وی ریتمهای امریکای لاتین و استفاده از هارمونی جز بصورت کاملا ملموسی مشاهده میشود و باعث شده است تا بسیاری از نوازندگان علاقه خاصی به اجرای آثار مورل داشته باشند از جمله نوازندگان گیتار چون:

Names such as John Williams, The Assad Brothers, Pepe and Angel Romero, Christopher Parkening, David Russel, David Starobin, Barbosa Lima, Ricardo Iznaola, Eliot Fisk, Krzysztof Pelech, Hillary Fields

آثار ساخته و تنظیم شده توسط وی شامل قطعاتی برای تکنوازی گیتار – دوئت – تریو و کوارتت و حتی کنسرتو را شامل میشود.

و بسیاری از این قطعات را با کمپانی های چون -RCA, Decca, Guitar Masters, Sesac و Luthier Music- به ضبط و انتشار رسانده است.

مورل در امر تدریس و آموزش گیتار کلاسیک نیز فعالیت گسترده ای دارد و شاگرانی بسیاری را به صحنه آورده است که یکی از خصوصیات وی کنسرت بهمراه شاگردانش در شهر ها و کشورهای مختلف است تا بنوعی انها را به دنیای حرفه ای گیتار معرفی نماید . کنسرتهای متعدد وی در کشورهای چون کلمبیا – کامادا – برزیل – کوبا – اکوادور – فرانسه – هلند – ایتالیا – اسپانیا – یونان – آلمان و دهها کشور دیگر در سراسر دنیا از دیگر فعالیتهای وی میباشد.

وی اصول مقدماتی نوازندگی گیتار کلاسیک را از طریق پدرش فرا گرفت که در آن زمان تنها هفت سال سن داشت .
سپس برای تکمیل آموخته هایش و یادگیری گیتار بصورت حرفه ای به آکادمی پابلو اسکوبار یکی از استادیو ن وازندگان شهیر آرژانتینی رفت و در انجا فارغ التحصیل شد که پس از آن وی با اسکوبار در رادیو به اجرا میپرداخت.

برای همراه اسکوبار از کشورش خارج شد و اجراهایی را در کلمبیا و کوبا دادشت که در همان زمان اولین کار خود راضبط نمود ما در پورتوریکو بود که مدیر جامعه گیتار نیویورک وی را مشاهده نمود و از مورل دعوت کرد تا برای اجرا به امریکا برود و در این راه کمکهای زیادی به وی نمود و باعث شد تا کنسرتهایی در کالیفرنیا و هاوایی و در نهایت در کارنگی هال برگزار نماید.

پس از ان تصمیم گرفت تا ساکن نیویورک شود و بارها در اجراهای شبانه جز در انجا وی یکی از نوازندگانی بود که حضور فعالی داشت .در خلال این اجراها وی با چت اتکینز نوازند هشهیر جز آشنا شد و این ملاقات دوستی طولانی طولانی را برای این دو رقم زد که با حمایت های اتکینز وی توانست با کمپانی RCA قراردادهایی را برای ضبط و انتشار آثارش ببندد.

در حال حاضر وی مشغول به ساختن و تنظیم و اجرای قطعات مختلف میباشد . وی را باید یکی از فعالترین آهنگسازان گیتار در عصر حاضر نامید

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک viwio Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک twitter Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک facebook Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک google buzz Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک google Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک digg Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک yahoo Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک

Related posts:

  1. Eva Fampas نوازنده گیتار کلاسیک
  2. Jorge Cardoso آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک
  3. جان ویلیامز و نکاتی در زمینه صدادهی در گیتار کلاسیک
  4. دیدگاه جان ویلیامز درباره مسابقات گیتار کلاسیک
  5. چگونه همیشه به نواخن گیتار کلاسیک علاقه مند باشیم؟
  6. کنترپوان در قطعات گیتار کلاسیک
  7. تکنیک گیتار کلاسیک شارون آیزبین
  8. تکنیک خفه کردن سمیهای باس در گیتار کلاسیک – دمپ
  9. کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک
  10. آنا ویدویک نوازنده برجسته گیتار کلاسیک