گر بتوانم با موسیقی ام تنها یک نفر را خوش حال کنم، برایم کافی است.اگر آن شخص هم بتواند حتی با یک لبخند شادی اش را با فرد دیگری تقسیم کند، می توانیم دنیا را به جایی بهتر و فراتر از تصوراتمان تبدیل کنیم.” ( یوهانس مولر)

johannes moller large johannes moller

یوهانس مولر، گیتاریست سوئدی، بسیاری را در سرتاسر دنیا با اجراهای جذاب و احساسی اش شیفته ی خود کرده است. توانایی وی در انتقال پیامی موسیقایی به شنوندگانی از فرهنگ ، سن و فهم وتجربه ی موسیقایی متفاوت برای او دوره ی کاری بین المللی و جوایز معتبر بی شماری را به ارمغان آورده است.

اولین کنسرت عمومی اش را وقتی تنها ۱۳ سال داشت برگزار کرد. از آن زمان او بیش از ۴۰۰ اجرا در اروپا، امریکای شمالی و جنوبی داشته است . این فعالیت ها شامل اجراهایی در Purcell Room در لندن،Concertgebauw در آمستردام، حضور به عنوان نوازنده ی مهمان در دانشگاه Northridge در ایالت کالیفرنیا، شهر لس انجلس و اجراهای زنده در رادیو بی بی سی انگستان بوده است.

وی موفق به اخذ بورس موسیقی با درجه ی افتخار از رویال کالج موسیقی در لندن شده است. او در آنجا زیر نظر ” گری رایان” و” کارلوس بونل” کار کرده است و درجه ی استادی را در رویال کنسرواتوار در Hague دریافت کرده است. وی در این کنسرواتوار نیز از تجربیات ” زوران دوکیک” بهره مند شده است.

مولر موفق به کسب نه جایزه در مسابقات بین المللی گیتار در انگلستان، آلمان، پرتغال و رومانی شده است. هنر و نوازندگی یوهانس مولر با بیان موسیقایی متفاوت به سطحی فراتر از گیتار معمول دست یافته است. موفقیت وی در رقابت معتبر Dutch Vriendenkrans آمستردام که در سال ۲۰۰۸ برگزار شد، این حقیقت را تصدیق می کند. علاوه بر دریافت جایزه، نام وی در گالری افتخارات Laureates در تالار Concertgebauw ثبت شد.

او هم چنین اولین گیتاریستی است که تا کنون توانسته در سال ۲۰۰۷ در رقابت Ljunggrenska در سوئد برنده شود. نظر هیئت داوران در مورد او اینگونه بود : ” به کمک تکنیک نفس گیر و تمام رنگ ها، وی دری به دنیای احساسات لطیف باز کرد که ما را با قدرت وشدت بسیاری تحت تاثیر قرار داد.”

هم چنین اولین گیتاریستی بود که توانست در سال ۲۰۰۵ در فستیوال بین المللی هنرمندان جوان در Platform انگستان موفق به کسب جایزه شود. منتقدین هم به کیفیت خاص اجرای او اشاره دارند و او را اینگونه توصیف می کنند:” یوهانس مولر گیتاریست با اجرای وسیع، روشن و شفاف خود معجزه می کند.!” ( اشتفان پتی – London Evening Standard)

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob johannes moller viwio johannes moller twitter johannes moller facebook johannes moller google buzz johannes moller google johannes moller digg johannes moller yahoo johannes moller

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد