اختصاصی خانه گیتار ایران

مازیار خواجیان – نوازنده و مدرس گیتار بیس

guitar hero custom painted مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه

بی شک یکی از مهمترین دغدغه های یک نوازنده یا دست اندر کار موسیقی، تهیه ساز و دیگر ادوات موسیقی است. با توجه به بازار محدود ایران، سیاست نامشخص واردات ادوات موسیقی، هزینه بالای گمرک و عوامل بسیار دیگر، خرید مطمئن و راضی کننده تقریبا ً غیر ممکن و نامیسر به نظر می رسد.
حال اینکه در بسیاری از کشورها، کمپانیهای بزرگ تولید کننده ساز مثل Fender در کنار ضمانت فیزیکی ساز، امکان تعویض ساز را در صورت جذاب نبودن آن برای خریدار ایجاد می کند (Satisfaction Guarantee ). اما هنوز در ایران نمی توان به حتی شرکتهایی که دم از نمایندگی انحصاری می زنند اعتماد کرد.

با در نظر گرفتن محدودیتها، موانع و مشکلات ناتمام بر سر راه جامعه موسیقی و هزینه های هنگفت و ناگزیری که برای خرید و به روز کردن وسائل و ادوات موسیقی وجود دارد، ذکر چند نکته مهم در مورد خرید ساز و به طور خاص گیتار بیس ضروری است:

۱- سعی کنید اولین ساز را با دانائی کامل و از بهترین نوع تهیه کنید. خرید یک بیس گیتار خوب و قابل قبول به شما در شناسائی صداهای مورد نظرتان یاری می رساند.

۲- در ریخت شناسی و انتخاب طرح و رنگ ساز با اطمینان تصمیم بگیرید. از انتخاب سازی که طرح آن ممکن است با گذر زمان دلزدگی و پشیمانی برایتان داشته باشد تا حد امکان بپرهیزید.

 

۳- نکته مهم بعد از انتخاب ساز به رنگ و طرح دلخواه، نواختن راحت با آن است. مطمئن شوید که:

الف- اندازه دسته و پهنای آن برایتان مناسب است.
ب- Action ساز بعد از Adjust کردن مناسب و متعادل است.
ج- وزن ساز برایتان آزاردهنده نیست. سنگینی بیش از حد موجب کوفتگی شانه ها، دستها و آسیب جدی به ستون فقرات خواهد بود.
د- صدای خود ساز بدون افکت و تنظیمات خاص برایتان رضایت بخش است.

۴- از نو بودن ساز ( بدنه- دسته- فرتها- پیچهای تنظیم صدا- پیچهای سر دسته ) اطمینان حاصل نمایید.

۵- خرید ساز Signature یا سازی که متعلق به نوازندگان بزرگ است بی شک هیجان انگیز است، اما قبل از اقدام به این کار با بررسی و تحقیق مطمئن شوید که اندازه دسته، وزن، فاصله سیمها تا دسته و از همه مهمتر صدای ساز برایتان مناسب است یا خیر.

۶- لوازم جانبی همراه با ساز را مانند آچارهای آلن، دفترچه راهنما و جعبه یا کارتن مخصوص ساز را فراموش نکنید.

۷- قابلیت اجرا شدن تمامی تکنیکهای نوازندگی به سهولت، مهمترین نکته است که در هنگام خرید بیس گیتار باید به آن توجه کرد.

۸- مطمئن شوید که در قبال هزینه هنگفت خرید ساز، وسائل دیگر را نیز هم سطح ساز تهیه خواهید کرد.

۹- حتما ً ۱۵ الی ۳۰ دقیقه با ساز مورد نظرتان قبل از خرید بنوازید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه viwio مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه twitter مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه facebook مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه google buzz مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه google مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه digg مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه yahoo مناسب ترین ساز، مناسب ترین هزینه

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد