33f 259x300 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو

حامد فتحی نوازنده و مدرس گیتار

 

برای بسیاری از علاقمندان به گیتار کلاسیک بارها این سوال به وجود آمده است که با این تعداد بسیار زیاد آهنگساز و اتودهای گوناگون چه باید کرد ؟ جواب این سوال بسیار روشن است در طی ده سال شرکت در مستر کلاسهای نوازندگان مختلف و مصاحبه و گفتگو با این هنرمندان جواب همه در یک اهنگساز مشترک بود و آنهم ۲۰ اتودی که سگوویا از فرناندو سور این آهنگساز شهیر اسپانیایی انتخاب نموده است . در مستر کلاس نیکیتا کوشکین به نقل از ایشان که ذکر نمودند “قطعاتی از لاتین زدن مثل پیاتزولا و غیره بسیار ساده تر از زدن یک قطعه کوتاه از سور میباشد” و نکات موزیکال و تکنیکال  بسیاری که در اجرای این اتودها هست که شاید در نگاه بسیاری ا نوازندگان گیتار به چشم نیاید همچنین حضور یک مدرس با دانش و به روز موسیقی برای ارائه نکات فنی واین اتودها نیز لازم میباشد . در این قسمت شما میتوانید این ۲۰ اتود را با نگرشی و ادیتی تازه از جیلاردینو مدرس مشهور ایتالیایی را از طریق تالار تخصصی گیتار و بخش بانک نت گیتار کلاسیک دریافت نمایید .

 

در ادامه نیز میتوانید کتابی آموزشی از آبل کارل وارو( که یکی از برترین مدرسین گیتار در دوران خودش بسیار مطرح بود و بسیاری از نوازندگان مطرح جهان درسهای بسیاری از وی گرفته اند ) را در زمینه آنالیز ده اتود از فرناندو سور مشاهده نمایید .بسیاری از علاقمندان به گیتار دسترسی به دانش یک مدرس خوب را نداشته بالاخص در شهرستان که علاقمندان جدی تری در این زمینه دیده میشود .

نوازنده  هوشمند گیتار با خواندن این کتاب متوجه خواهد شد که چگونه این نکات را در سایر قطعات و اتودهای دیگر استفاده نماید .مسلما اجرای این اتودها سالهاست در ایران تدریس میشود اما شاید به جرات گفت که بسیاری از این مدرسین هیچ اطلاعی از آنالیز این قطعات نداشته و به صرف سنت گذشته گیتار به آموزش غلط خود ادامه میدهند و بسیاری هم از این مدرسین در مراکز مختلف مشغول تدریس هستند و متاسفانه غرور کاذب ناشی از جهل عام مردم در زمینه نوازندگی باعث شده است این عده سالها به دور از تحولات گیتار و نوازندگی گیتار قرار بگیرند .

. تجربه زمانی معنا پیدا میکند که سنگینی دانش را در خود نهفته داشته باشد پس مدرسی را انتخاب نمایید که بتواند به شما دانش لازم را در جهت نوازندگی گیتار بدهد .

اکثر کتابهای آموزشی از سوی برخی از این اساتید تنها ذکر کلیشه ای تئوری موسیقی و قرار دادن چند قطعه در کتاب میباشد و هیچ نکته مفید آموزشی یافت نمیشود .

ترجمه این کتاب نیز موجود است و متاسفانه به دلیل عدم رعایت حقوق مولف و صدها مقاله اینجانب که بصورت کتاب از سوی برخی به چاپ رسیده است سایت خانه گیتار از این پس تنها به ذکر خلاصه ای از این قبیل مطالب علمی اشاره خواهد کرد و تنها منبع اصلی برای دانلود و ترجمه شخصی در سایت قرار میگیرد.

 

این کتاب نیز در تالار تخصصی گیتار – بخش گیتار کلاسیک – بانک نت – برای دانلود رایگان قرار گرفت .

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو viwio 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو twitter 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو facebook 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو google buzz 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو google 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو digg 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو yahoo 20 اتود از سور تنظیم مجدد جیلاردینو

Related posts:

  1. تجربیات نوازندگی دیوید راسل – باره های غیر معمول
  2. مهارت و فن تنظیم برای گیتار
  3. نواختن آکوردهای باره دار و استیل دست چپ
  4. Scott Tennant
  5. لئو براور
  6. Redmond O’Toole گیتار نوازی همانند ویلونسل
  7. تکنیک نوازندگی قسمت اول – اتود نمونه ویلالوبوس