نویسنده : تروی استتینا
ترجمه و تدوین : میثم بیک محمدی همکار سایت
اختصاصی گیتار برای همه
info@guitar4all.com
کلید موفقیت انگیزه درونی است. اگر شما خود را سرحال و با انگیزه نگاه دارید و از خستگی مفرط و دلسرد شدن بپرهیزید میتوانید به روند یادگیری خود ادامه دهید . هیچ پایانی برای ان وجود ندارد ممکن است بدیهی بنظر برسد اما اغب اوقات بدرستی درک نمیشود. سالها قبل کسی به من گفت :ای کاش منن هم نظیم تو را داشتن- بنشینم و درست و حسابی تمرین کنم خیلی دوست دارم که بتوانم به آن صورت گیتار بنوازم اما اون نظم و انظباط لازم را ندازم .

تعجب کرده بودم چون من از دریچه نظم به گیتار و تمرین ها نگاه نمیکردم من خودم رو مجبور نمیکردم که تمرین کنم در اون مواقع خاص کار دیگه ای نبود که من بیشتر از نواختن مشتاق انجام دادنش باشم و بنابراین فقط اشتیاق برخواسته از انگیزه بود که من را در هر زمان تکن میداد. شیرینی کار بود نه چوب و چماق و زور!
من ضمانت میکنم که انگیزه درونی در هر زمانی بر نظم غلبه میکند. انگیزه درونی یک محرک فوق العاده است.
سوال مهم :
چه چیزی شما را بر می انگیزد ؟
شاید پاسخ به این سوال آنقدر برای شما واضح باشد که حتی مجبور نباشید به آن فکر کنید.
چیزی که شما رو به تحرک در میاورد یقینا خود موسیقی است اما این تنها محرک نیست بلکه منبع بزرگ دیگه انگیزه دیدن پیشرفت ماست .

بهتر نواختن – سریع تر شد – دقیق تر و با احساس اجرا کردن و چیزهایی دیگر مانند اینها.
چیزهای دیگری هم هستند همانند صدای گیتار میتونه تحریک کننده باشد و یا شاید ما آرزو داریم بر روی صحنه در مقابل دیگران باشیم . شاید این چیزی که گیتاریست و موسیقیدان بودن باعث میشه ما در خودمون احساس کنیم و به ماشخصیتی میدهد که دوست داریم.
شاید هم بخواهیم معروف بشویم و یا نظر دیگران را بخودمون جلب کنیم!
هیچ جواب کاملا درستی وجود ندارد.

basstab کلید موفقیت در نوازندگی

فقط برای لحظه ای فکر کنید و ببینید صدای درون شما چه میگوید؟
اون چیه که برای شما واقعا مهم است ؟ چه چیزی شما را به تحرک وا میدارد ؟و اصلا برای چی میخواهید گیتار بزنید ؟
تفکر در این مورد شما را در انتخاب گزینه های درست در با انگیزه ماندن ورفتن تدریجی به جایی که میخواهید باشید کمک میکند
چه چیزی باید تمرین کنیم ؟ چگونه باید تمرین کنید؟ آیا باید به یک مدرسه موسیقی بروید ؟ آیا باید یک گروه تشکیل بدهید ؟ اقدامات متفاوت نتایج متفاوتی را بهمراه دارد.

اقدامات درست برای شما همانهایی هستند که منجر به پیامدهای که خواسته شما را ارضا کنند میشوند.حال میخواهد خواسته های شما هر چه باشد.

فکر کردن به این مساله هم مهم است .
چرا که گاهی اوقات ما میتوانیم غرق کارهای روزمره بشویم و فراموش کنیم به کجا میرویم . ما به دنبال انچه که فکر میکنیم میخواهیم و فکر میکنیم برای بدست آوردنش باید انجام بدهیم همراه دست اندازهای راه بالا و پایین میرویم . و بک رو از خواب بیدار میشویم و میبینیم که انگیزه و یا بخش زیادی از آن را از دست دادیم و نمیدانیم چرا ؟
خوب بطور خلاصه ما انگیزه مان را زمانی از دست میدهیم که از آنچه ما را هیجان زده میکند خیلی فاصله گرفته ایم.
و وقتی میبینیم که آنچه را که میخواستیم در دسترس ما نیست دلسرد میشویم و حتی ممکن است خودمان نیز تغییر کنیم و وبه تبع آن نیز انگیره اولیه ما هم تغییر میکند پس هر چند وقت یکبار باید یک ارزیابی مجدد بکنیم و موضوع فقط مربوط به پرسیدن سوالات بجا در مورد خودتان هست!
موضوع فقط کمک به شما در با انگیزه ماندن است و اینکه از هدر رفتن انگیزه جلوگیری کند ویا انگیزه ار دست رفته را برگردانید.
چرا که میدانم اگر شما اشتیاقتان را حفظ کنید به تدریج به جایی که میخواهید میرسید شما ثابت قدم و استوار به سمت اهدافتان حرکت میکنید.
واین تنها در گیتار زدن صدق نمیکند بلکه حقیقت زندگی است.
حرف آخر :
فکر کنید که چه چیزی به شما انگیزه میدهد و شما را تحریک میکند؟ سپس شما انتخابهای بهتری برای با انگیزه ماندن و به جلو پیش رفتن دارید دو منبع اصلی برای ما گیتاریست ها شاید اول از همه خود موسیقی باشه و بع دردن پیشرفتمون از نظر تکنیکی . هر چی که هست آن را بیابید و از آن استفاده نمایید . این پایه و اساس همه چیز است و این هر سوالی را تحت تاثیر خود قرار میدهد و راه را برای هر پاسخی باز مینماید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob کلید موفقیت در نوازندگی viwio کلید موفقیت در نوازندگی twitter کلید موفقیت در نوازندگی facebook کلید موفقیت در نوازندگی google buzz کلید موفقیت در نوازندگی google کلید موفقیت در نوازندگی digg کلید موفقیت در نوازندگی yahoo کلید موفقیت در نوازندگی

Related posts:

  1. توازن در برابر خستگی مفرط
  2. برنامه تمرین من Troy Stetina
  3. آیا باید تنها زمانی تمرین کنم که انگیزه دارم و سرحال هستم؟
  4. سرعت در نوازندگی
  5. آهسته و یکنواخت به سوی موفقیت
  6. ضبط قطعات برای پیشرفت در نوازندگی
  7. هنر تفسیر در نوازندگی موسیقی کلاسیک
  8. شش نکته طلایی برای مقابله با اضطراب در نوازندگی
  9. کنترل فیزیکی در هنگام نوازندگی گیتار کلاسیک