نینیا پاستوری بیست و شش سال بیشتر ندارد اما اولین گامهایش را در سن هشت سالگی به کمک “کامارون” در راه دراز خوانندگی فلامنکو برداشته است و حالا با همین سن کم نزدیک به هیجده سال تجربه خوانندگی دارد. او یکی از پر طرفدارترین خواننده های روز فلامنکوست که ترانه هایش نه تنها مرز اندلس که مرز اسپانیا را نیز مدتهاست در نوردیده است.

“ماریا رُزا گارسیا گارسیا” در سال ۱۹۷۸ در شهر کادیز در جنوب اسپانیا به دنیا آمد و از هشت سالگی با نام مستعار “نینیا پاستوری = دخترک روستائی” روی صحنه رفت.

Paco Ortega وAlejandro Sanz کسانی بودند که این استعداد را کشف کردند و او را به روی صحنه بردند و اولین اجرای او در میان تماشاگران و بصورت رسمی در سن هفده سالگی انجام شد .

اولین آلبوم مستقلش را در سال ۱۹۹۶ یعنی وقتی که فقط هیجده سال داشت در آورد که بلافاصله با توفیقی چشمگیر مواجه شد و صدها هزار نسخه از آن فروش رفت.

نینیا به نسل تازه ای از خوانندگان فلامنکو تعلق دارد که به نوآوران شهرت یافته اند.

آنها همان تمهای عاشقانه و ساده زندگی روزمره را با چاشنی های مورد پسند نسل جوان اجرا می کنند و آواز فلامنکو را از حصار تنگ “فلامنکو شناسان سنتی” رها ساخته و به گستره ی پهناور موسیقی پاپ کشانده اند.

شیوه جدید او و روش نوین در خوانندگی فلامنکو از او چهره ای جدید و مستعد در دنیای هنر موسیقی نشان داده است

با اینهمه اغلب کارهای نینیا پاستوری بویژه به خاطر گرمی صدای گرفته و تسلطش به زیر و بم فلامنکو مرز سنت گرایان و نوجویان را در نوردیده است و دل جوانان را همانگونه می برد که دل مادران آنها را؛ پدران که جای خود دارند!

نویسنده:
رضا علامه زاده

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob نینیا پاستوری viwio نینیا پاستوری twitter نینیا پاستوری facebook نینیا پاستوری google buzz نینیا پاستوری google نینیا پاستوری digg نینیا پاستوری yahoo نینیا پاستوری

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد