نویسنده :حامد فتحی

www.hamedfathi.com11322 480157932050366 2021688090 n 300x300 نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1

 

قبل از تمرین سازتان سعی کنید تا دستهایتان را  گرم کنید. به هیچ عنوان در هنگام شروع تمرین قطعه ای سخت و یا تکنیکال را اجرا ننمایید در بسیاری از موارد عدم توجه به این نکته باعث میشود تا فشار زیادی بر عضلات شما وارد شود و حتی کشیدگی هایی در عضله ایجاد نماید؛ یکی از روش های بسیار خوب اجرای گام و آرپژ با سرعت بسیار پایین میباشد و سپس اجرای قطعه ای ساده برای شروع تمرین.

یک: یکی از اشتباهاتی که برخی از هنرجویان و نوازندگان انجام میدهند این است که به یکباره دست از تمرین میکشند و به سراغ کار دیگری میروند!
بایستی ابتدا و انتهای تمریناتتان را مشخص نمایید و در انتها نیز سعی ننمایید تمرینتان را با اجرای قطعات تکنیکی و سرعتی به پایان برسانید، بگذارید آرامش در دستان شما خود را نشان بدهد، پس با اجرای قطعه ای ملایم (مثلا در حالت آندانته یا آداجیو) تمرینتان را پایان دهید.

دو:در نوشته فوق شیوه شروع و خاتمه تمرینات بررسی شد اما باید توجه نمایید که یک نوازنده حرفه ای به دستان خود اهمیت بسزایی میدهد، پس شما هم حرفه ای فکر کنید و حرفه ای ساز بزنید، مهم نیست که یک هنرجو باشید. قبل از شروع تمرینات با ساز مقداری تمرین کششی انجام دهید و سعی نمایید تا با نرمش و ماساز انگشتان، آنها را برای تمرین آماده سازید.

سه:بعد از هر تمرین سختی و یا در دوره زمانی مشخصی مثلا ۱۵ دقیقه از جای خود بلند بشوید و برای چند دقیقه کوتاه تمرینات کششی را انجام دهید و با تنفس عمیق انرژی تازه ای را به خود منتقل نمایید.

یکی از نکاتی که بسیاری از هنرجویان فراموش میکنند، تنفس در طول قطعه است! سعی نمایید تا با کمک استاد خود یاد بگیرید تا در چه وقت و در چه قسمتهایی باید تنفس نمایید، این نکته در قطعاتی با سرعت بالا و در مدت زمان زیاد، اثرات خود را نشان میدهد و خستگی زیادی برای شما به ارمغان می آورد!

آسیب دیدگی تنها احساس درد در عضلات نمیباشد بلکه خستگی ناشی از عدم تنفس صحیح در هنگام نواختن نیز جزو صدماتی میباشد که در طولانی مدت عوارض بدی را بر بدن شما میگذارد.

چهار:پس از پایان تمرینات نیز با یک سری تمرینات کششی سعی نمایید تا از فشاری که بر روی عضلات آمده بکاهید. استفاده از آب گرم و ماساژ انگشتان یکی از روشهای بسیار خوب برای این کار میباشد.

پنج:یکی از عادتهای بد در نوازندگی اینست که وقتی معین را برای تمرینات خود اختصاص ندهید و بدتر از آن اینکه هر چند ساعات یکبار تمرین کوتاهی را با شدت زیاد بر روی ساز انجام دهید و دوباره به سراغ کارهای دیگرتان بروید و این کار را در طول زمان چندین بار تکرار نمایید. جدا از نرسیدن به پیشرفتی مناسب در نوازندگی عضلات و بدن شما نیز در برابر این نوع تمرین واکنش نشان میدهند که خود آسیب پذیری شما را بالا میبرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1 viwio نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1 twitter نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1 facebook نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1 google buzz نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1 google نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1 digg نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1 yahoo نکات مهمی که یک نوازنده باید رعایت نماید 1

Related posts:

  1. نکات مفید آموزشی گیتار – شماره یک
  2. حرکات کششی برای نوازندگان
  3. آموزش گیتار- روش رفع تنش های عصبی و عضلانی
  4. آموزش گیتار-تمرینات مقدماتی دست چپ و راست ۲
  5. آیا باید تنها زمانی تمرین کنم که انگیزه دارم و سرحال هستم؟
  6. تمرینات کششی دست چپ – قسمت اول
  7. هنر کنترل و پرورش انگشتان – Finger Fitness
  8. جو ستریانی – پیدا کردن نت
  9. ناخن های یک نوازنده گیتار
  10. آیا باید به اجرای گیتاریست های دیگر گوش کرد؟