lionaboyd12 ليونا بويداو به وسیله کنسرتهایش , برنامهای تلویزیونی و حدودا ۲۰ نوار ضبط شده که تعداد بسیاری از انها برنده جایزه بهترین شده اند هنر گیتار کلاسیک را معرفی کرده است .مادر بزرگش اهل لینارس بود همان شهری که آندرس سگویا در آن متولد شد و pedarsh در بیلبائو بزرگ شد و رشد کرد . اما لیونا در شهر لندن متولد شد .

 

او در سن ۸ سالگی به کنادا رفت و در انجا بود که اولین کنسرتش را اجرا کرد . ( در بخش رقابتهای استعدادهای درخشان ) در سن ۱۴ سالگی او به عنوان هدیه کریسمس از خانواده اش گیتار خواست .

 

بعد از شنیدن کنسرتی از گیتارست برجسته انگلیسی جولیان بریم لیونا به علاقه زیاد خود به این ساز پی برد . در حالی که هنوز نوجوان بود در کلاسهای خصوصی ” الی کاسنر” ” نارسیسکو yeps ” ” آلدیو دایز” ” جولیان بریم” و گیتاریست افسانه ای “آندرس سگویا ” شرکت کرد ( تمامی از اسطوره های نوازندگی گیتار کلاسیک بشمار می آیند).

 

سگویا در باره او نوشت : ” پیش بینی می کنم که لیونا به اعتبار زیادی دست یابد .” لیونا بوید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو تکمیل کرد جائی که او با افتخار فارغ التحصیل شد و جایزه اول رقابتهای ملی موسیقی کانادا را از آن خود کرد .

بعد از دو سال که به شکل خصوصی با الکساندر لاگویا در paris کار کرد به شمال آمریکا بازگشت و اولین آلبوم خود را برای شرکت بوت/ لندن ضبط و ثبت کرد . بعد از شزوع به کار در سالن رسیتال کارنیک روزنامه نیویورک تایمز از او اینچنین یاد کرد : ” تلائلو استعداد ” .

لیونا در سراسر جهان کنسرت داد و این فرصت را داشت که برای تعداد زیادی از دولتمردان جهان مثل خانواده سلطنتی بریتانیا شاه و شاهزاده spain رئیس جمهور آمریکا و مکزیک نخست وزیر کشورهای کانادا / فرانسه / بریتانیا و صدر اعظم آلمان و همچنین برای ناتو و اجلاس سران بنوازد .

 

H.M. Queen Elizabeth II به دعوت کاوریلpopov ( شهردار موسکو ) لیونا اولین کانادائی بود در کاخ کرملین اجرای برنامه کرد و همچنین او اولین اجرا کننده برنامه در خانه opra باستیل فرانسه بود .

 

09 015 01 ليونا بويدکنسرتهای گیتارش تمام سالنهای کنسرت از توکیو / هنک کنگ / بانکوک / دهلی نو / ادینبورگ / …… / اوکلند / فرانکفورت/ سنتیاگو / ریو / بوگوتا/ هاوانا / لندن تا ……. / لیسبون و مکزیکوسیتی را در بر گرفته است

لیونا حضورش را در موسیقی در شمال آمریکا با اجرای کنسرتهای انفرادی در هر شهر بزرگ و اصلی ادامه داد و اغلب با ارکستر سمفونیک ها مثل بوستون pops کار کرد.

 

او در نوارهایش با” سراندرو دیویس”/ “یویوما” / ” جورجیس زم فایر” و ” میشائیل کیمن نواخته است . او با سنت شکنی در سبک کلاسیک تورهائی را با “گوردن لایت فوت” و” ترسی chempan و همچنین با ” چت اتکین “/” اریک کلاپتون و دیوید گیلمور و راجر وایتیکر برنامه اجرا کرده است .

او همچنین مهمان veeje دهها برنامه تلویزیونی مثل today show & tonight show و… در آمریکا بوده است . ضبط بسیار موفقیت آمیزش با شرکت CBS/SONY برای موسیقی او طرفداران بسیاری به وجود آورد .

 

روزنامه کانبرا در استرالیا در باره او نوشت :

” اجرائی بسیار مهیج و زیبا و کامل شده از لحاظ موسیقی و از لحاظ تکنیکی بدون نقص ترین اجرائی که تا الان از یک گیتاریست شنیدم .”

 

او همچنین بر روی فیلمهای” گامی بر روی ابرها” و بر روی فیلمی اثر ارنست همینگوی به نام ” رویای فیل سفید ” نواخت که اولی برنده جایره اول جهانی در زمینه موسیقی شد .او در مدت کارش جوایز زیادی را از آن خود کرد و همچنین در رای گیری به عمل آمده از مجله GUITAR PLAYER

۵ بار به عنوان برترین نوازنده گیتار کلاسیک انتخاب شد اخیرا او تصمیم گرفته که علاقه اش به فرهنگ لاتین و عشقش را به زبان Spanish دنبال کند . او در آخرین اثرش ریتمهای معروف لاتین را با گیتار عشقانه Spanish در هم آمیخته است که در آن نوازندهای مهمانی مثل ” آل دی میولا “/ ” استیو مورس “/ ” جسی کوک “/ ….. حضور دارند .

 

” هر وقت که کنسرتهایم مرا به جنوب و مرکز آمریکا میبرند بین خودم و تماشاچیانم رابطه خاصی احساس می کنم .”

علاوه بر اجراهای فردی و ارکستر سمفونیک ها لیونا با گروه “Nuevo Latino” و مهمانش pavlo در تور است. لیونا اغلب از استعدادش برای حمایت از
چیرهائی که معتقد است استفاده می کند . یکی از موارد خاص در مورد او این است که او عمیقا نگران حیوانات آزمایشگاهی است .
http://www.lionaboyd.com/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob ليونا بويد viwio ليونا بويد twitter ليونا بويد facebook ليونا بويد google buzz ليونا بويد google ليونا بويد digg ليونا بويد yahoo ليونا بويد

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد