نویسنده :
حامد فتحی نوازنده و مدرس گیتار
info@hamedfathi.com

sirous malakoti سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرزسیروس ملکوتی رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز: در سال ۱۹۵۶ در ایران متولد شد. او جزء یکی از صدها هنرمندانی بود که به دلیل شرایط سیاسی جامعه ناچار به ترک ایرن و مهاجرت به آلمان شد.( در سال ۱۹۷۹)در آنجا به فراگیری گیتار و اجرای کنسرتهایی مشغول شد.

از سن ده سالگی بصورت خود آموز شروع به فراگیری گیتار کلاسیک نمود که در سالهای بعد از محضر اساتیدی چون سعید رسا و دارریوش افراسیابی برای دوره های پیشرفته استفاده نمود

وی در ادامه به تدریس گیتار کلاسیک و اجرای کنسرتهایی در سراسر ایران اقدام نموددر سال ۱۹۷۹ به آلمان مهاجرت نمود در آنجا به فراگیری گیتار و اجرای کنسرتهایی مشغول شد.در بین سالهای ۱۹۷۹-۱۹۸۴ در مدارس مختلف موسیقی همچون:

Musikschule Steglitz, 1981–۸۳
Musikschule Zehlendorf, 1983–۹۲
Sophischol Oberschule, 1986–۸۷

به تدریس پرداخت

پروفسر دکتر هارتمورت فلادت لکچر یکی از اساتید دانشگاه برلین و یکی از اهنگسازان مطرح اروپا در یکی از سخنرانیهایش خاطر نشان کرد که وی تحت تاثیر آهنگهای ملکوتی قرار گرفته است.

malakoti1 سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرزساخته های او نوعی تلفیق از موسیقی سرزمین مادری اش و موسیقی کلاسیک اروپای مرکزی است.با گوش دادن به آثار سیروس تصاویر در ذهن انسان نقش می بندد که بیانگر درد و رنج مردم سرزمین مادری اش است.موسیقی که کاملا هنرمندانه و روحانی است.

شاعر و خواننده آلمانی ولف برمن درباره سیروس ملکوتی می گوید: نوازندگی سیروس حالت و نظم خاصی دارد.

ملکوتی مقاله ای راجع تکنیک تریموله نوشته که افقهای جدیدی را در تکنیک های نوازندگی ایجاد کرده است.بسیاری از ساخته های او برای گیتارهای ۱۰ سیمه نوشته شده است.او در آهنگهایش از موسیقی ایرانی، موسیقی محلی و انواع کوک ها و گامهای ایرانی استفاده می کند.

سی دی که در این سایت ملاحظه می کنید مجموعه ای است از اولین کارهای سیروس که ما بین سالهای ۱۹۷۹-۱۹۸۵ ساخته شده است . سی دی ها و کنسرتهایی که توسط سیروس ملکوتی اجرا شده همگی با اهداف خیرانه و برای گسترش سطح دانش مردم بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز viwio سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز twitter سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز facebook سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز google buzz سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز google سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز digg سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز yahoo سیروس ملکوتی گیتاریست و رئیس سازمان هنرمندان بدون مرز

Related posts:

  1. Xuefei Yang
  2. نیکیتا کوشکین
  3. Jorge Morel آهنگساز و نوازنده گیتار کلاسیک
  4. آیا باید به اجرای گیتاریست های دیگر گوش کرد؟
  5. پوخول و نوازندگی بدون ناخن
  6. Manha de Carnaval لوئیز بونفا
  7. Jose Tanaka فلامنکو گیتاریست