اختصاصی خانه گیتار ایران

خوزه مرسه در خانواده ای شناخته شده در فلامنکو به دنیا آمد . او خواهرزاده مانوئل سوتو سوردرا و از نوادگان فرانسیسکو والنسیا خواننده شهیر سگریاس است. لقب خوزه از همکاریی در دوران کودکی با گروه کر باسیلیکا د لا مرسد نشئات گرفته است.

او خواندن فلامنکو را در برنامه پنج شنبه فلامنکو که تهیه شده توسط مانوئل مورائو بود آغاز کرد و اندکی بعد به تابلائوی در کادیس رفت . زمانی که خوزه سیزده ساله شده بود مانوئjose merce lio خوزه مرسه ل ریوس تهیه کنندگی اولین آلبوم او را بر عهده گرفت که در مادرید ضبط شد و از آن پس خوزه ساکن پایتخت شد.

ویژگی های خوزه موجب شد تا رقصندگان بسیاری تمایل به کار با او را پیداکنند از آن جمله Trio Madrid , El Guito , Carmen Morao . از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۸۳ او در کمپانی آنتونیو گاده فعالیت می کرد و از این طریق به کشورهای مختلفی سفر کرد و در فیلم Boda de Jangar به کارگردانی کارلوس ساورا نیز نقش ایفا کرد.

بعد از چند اجرا با گروه بالت ملی شروع به اجرای رسیتال در فلامنکو پنا ( باشگاه فلامنکو ) و فستیوال ها کرد و سپس به عنوان مدرس در دوره های بین المللی هنر فلامنکو به تدریس پرداخت.

در سال ۱۹۸۶ در رقابت ملی کردوبا به موفقیت رسید و پس از آن در کافه چینیتاس مستقر شد. در ادامه روند کاری ، شهرت خود را در فستیوال تابستانه فلامنکو آندلس گسترش بخشید و شروع به ایجاد سبک شخصی خود کرد تا در نهایت آثاری چون ؛ Del Amanecar به تهیه کنندگی ویسنته آمیگو و Aire به تهیه کنندگی ایزیدور سانلوکار را ضبط کرد.

گوش کنید:

jose-merce-te-pintarelite

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob خوزه مرسه viwio خوزه مرسه twitter خوزه مرسه facebook خوزه مرسه google buzz خوزه مرسه google خوزه مرسه digg خوزه مرسه yahoo خوزه مرسه

Related posts:

  1. جیپسی کینگز و پابلو پیکاسو