serano3 خوان سرانو

اختصاصی خانه گیتار ایران

خوان سرانو به عنوان بهترین گیتاریست فلامنکو جهان مورد تشویق و تحسین قرار گرفته و میلیونها نفر شاهد اجراهای باورنکردنی او در سراسر دنیا بوده اند. او حیرت و تحسین حضار ، دوستداران ، منتقدان و کنجکاوان موسیقی رو بر می انگیزد

 

ستادی سرانو در فلامنکو نه تنها از سالها مطالعه و پژوهش او در مورد گیتار ناشی میشود ، بلکه به این دلیل هم هست که او متولد کوردوبا ( در اسپانیا ) ، زادگاه این موسیقی غنی و شکوهمند است.

سرانو در سن ۹ سالگی مشغول فراگیری نزد پدرش که یک گیتاریست حرفه ای بود شد و سنن مربوط به فلامنکو را که یک هم آمیزی از موسیقی یهودی ، موری ، مسیحی و کولی ( بین قرن هشتم و پانزدهم در جنوب اسپانیا ) بود را فراگرفت.

 

خوان در سن ۱۳ سالگی اولین اجرای حرفه ای خود را انجام داد و به عنوان یک نوجوان و موسیقیدان بالفطره اعتبار زیادی برای خود در سرتاسر اسپانیا و اروپا کسب کرد. زادگاه او آنقدر از دستاوردهای این گیتاریست افتخار میکرد که آنها صدای زنگ ساعت شهر را با صدای ضبط شده نوازندگی سرانو عوض کردند.

 

سرانو در برنامه های بزرگ تلویزیونی و رادیویی در سرتاسر دنیا ، اجرا کرده است. بعلاوه در چندین فیلم که در اسپانیا و امریکای جنوبی ساخته شده نیز نقش آفرینی کرده . او چندین کتاب در مورد فلامنکو و موسیقی تالیف کرده شامل :

 

گیتار فلامنکو و تکنیکهای اولیه ( نگارش سال ۹۷ آن با CD )

. گلچین کنسرتهای خوان سرانو ( ۹۴ )

سابور فلامنکو ( ۹۵ )

سلطان گیتار فلامنکو ( به همراه CD )

تکنوازی گیتار ( ۹۴ )

 

 خوان سرانومطالعات سیستماتیک برای گیتار فلامنکو :

گزیده فالستاها و ویدئوها برای فلامنکو ( ۹۵ ) سنت فلامنکو ۱ ( که توسط کمپانی Mel Bay منتشر شده و به عنوان اصل در نوازندگی و تکنیک برای گیتار نوازان تدریس میشود ).

روح و جسم فلامنکو تاریخ فلامنکو که در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا منتشر و چاپ شد. سرانو جوایز بسیاری دریافت کرده ، شامل نشان potrode ore از زادگاهش ، این جایزه آبرومندانه تنها هر ۱۰ سال یک بار داده میشود و سرانو تنها گیتاریستی است که به این افتخار نایل آمده .

او همچنین از طرف صنف مطبوعات نیویورک به خاطر اجراهای منحصر به فردش ، تشویق شده . همچنین مدال افتخار از آکادمی هنرهای زیبا در اسپانیا گرفته . همینطور هم از شهر فرزنو ( کالیفرنیا – آمریکا ) به او جوایز بی نظیری داده شده. و عضو افتخاری جامعه کلید طلایی در امریکاست.

در سال ۹۸ از دانشگاه kapp phi در کالیفرنیا جایزه بهترین هنرمند دانشگاه را دریافت کرده. خوان سرانو تنها گیتاریست در دنیا با مدرک دکترای علوم انسانی است و عضو رسمی هیئت علمی یکی از مهمترین دانشگاههای جهانه. او در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گیتار تدریس میکنه و علاوه بر تدریس کنفرانس و سخنرانی و اجرای زنده هم داره. سرانو به عنوان تنها حرفه ای قدیمی باقیمانده در این هنر جذاب ، بیشترین درخواست ها را برای اجرا ، کلاس های حرفه ای ، و سخنران مهمان در مورد تاریخ فلامنکو داره.

 

سرانو پشت گیتارهای دست ساز توسط خوان منترو در کوردوبا رو امضاء میکنه و همینطور هم در مورد سیم های la bella و خودش هم از آنها استفاده میکنه. خوان سرانو شاگردان با استعداد زیادی رو تربیت کرده که الان به صورت بین المللی اجرا میکنن. چه به عنوان تکنواز و چه به صورت گروهی.

 

خیلی از اونها اکنون خودشون وارد امر آموزش شده اند و بسیاری دیگر از شاگردانش کتب و ضبط های فراوانی بیرون داده اند که همگی از فکر و شیوه سرانو در نوازندگی استفاده میکنن. این هنرمند همچنین بسیار درگیر فعالیتهای گروهی و دانشگاهیه.

 

در موزه ها و مراکز فرهنگی و سیاسی ، در جمعیت های ایدز و سرطان ، در جمعیت های تاریخی و….. او همچنین یک فستیوال گیتار هر ساله ( ماه آوریل ) برگزار میکنه که شامل کنسرت ، رقابت در نوازندگی ، سخنرانی و کلاسهای تخصصی می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob خوان سرانو viwio خوان سرانو twitter خوان سرانو facebook خوان سرانو google buzz خوان سرانو google خوان سرانو digg خوان سرانو yahoo خوان سرانو

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد