اختصاصی خانه گیتار ایران

tomatito1 توماتيتو

خوزه فرناندز تورس ” ” در سال ۱۹۵۸ میلادی در شهر آلمریا چشم به جهان گشود . وی خیلی زود از طریق پدرش ” توماته ” و همچنین عموی خود ” نینیو میگوئل ” که از نوازندگان افسانه ای گیتار بود با گیتار فلامنکو آشنا شد .

زمانی که تنها دوازده سال داشت به مالگا رفت تا در یکی از باشگاههای فلامنکو به نام La Taberna Gitana موسیقی را به صورت حرفه ای و بعنوان یک شغل دنبال نماید .

او برای اولین بار در دهمین باشگاه با آوازه خوان مشهور “کامارون دلا ایسلا” آشنا شد .توماتیتو به مدت ۱۸ سال کامارون را در کنسرتهای مختلف سرتا سر جهان همراهی کرد اولین صفحه ای که از این گروه دو نفره ضبط و منتشر شد La Leyenda del Tiempo نام داشت و پس از آن آثار متعدد دیگری توسط این دو هنرمند محبوب انتشار یافت .

توماتیتو برای اولین بار در آلبوم Como el Agua با پاکو دلوسیا همکاری نمود و در سال ۱۹۸۷ میلادی اولین آلبوم تکنوازی خو را تحت عنوان Barrio Negro منتشر نمود. او که به عنوان یکی از محبوبترین همراهی کنندها شناخته شده بود و با خوانندگان بزرگی چون انریکه مورنته, لوئیس د کوردوبا, ویسنته سوتو ,خوزه منز, پانسکیتو لاسوسی و دوکینده همراهی نمود .

توماتیتو پر افتخار ترین سکوهای موسیقی فلامنکو را بخود اختصاص داد. پس از در گذشت کامرون توماتیتو تصمیم گرفت که به تکنوازی بپردازد . وی به همراه گزوه خود در معتبرترین سالنهای کنسرت در اروپا و ژاپن به هنرنمایی پرداخت و به موفقیتهای چشمگیری دست یافت .

توماتیتو به لطف جذبه جادوئی و همچنین حس عمیق فلامنکوی خود قادر است حضار خود را مدتها با عجایب فلامنکو مسحور نماید. لازم به ذکر است که توماتیتو در سبک فلامنکوی مدرن فعالیت دارد…

اختصاصی guitar4all

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob توماتيتو viwio توماتيتو twitter توماتيتو facebook توماتيتو google buzz توماتيتو google توماتيتو digg توماتيتو yahoo توماتيتو

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد