آلگریاس از ریتم خوتاس jotasکه در حدود سال ۱۸۰۸ اوایل قرن نوزدهم آوازها و رقصهایی در کدیز بودند،سرچشمه کرفته است.

 

آلگریاس به معنی “Alborozo” یعنی میهمانی،سر افرازی،شادی و سرور است، که این معانی بر گرفته از ذات آن هستند و به خاطر پرمایگی،پیچیدگی رقص،آواز همراهی با گیتار و موسیقی بشاش و با وقاری که دارد کاملاً مشخص شده است.

 

alegri بررسی توکه آلگرياس

آلگریاس سبکی سرشار از شادمانی می باشدگرجه ممکن است در بعضی مواقع نیز بازگو کننده احساسات بسیار عمیقی باشد که گهگاه آمیزه ای از غم و اندوه به همراه دارند ولی در کل بر خلاف سگریاس که غمناک و رنج کشیده است،معمولاً دارای طبیتی شاداب است.

 

آلگریاس از خانواده سبکهای دیگری همچون Cantinasمی باشد. کانتیناس در شهر بندری کادیز واقع شده است و احتمالاً ریشه در ترانه های شادی دارد که ملوانان آراگون “Aragon”) ناحیه ای در شمال اسپانیا) می خواندند.

 

بعدها این ترانه ها تحت تاثیر فلامنکو قرار گرفتند به صورتی که ملودی های آن در قالبریتم سولئارس جای گرفت و ار آن پس این فرم جدید برای همراهی رقص در جشنها و اعیاد مورد استفاده قرار گرفت. همه رقاصها، خواننده ها و گیتاریستها در اواخر قسمت اول نقش دارند. رقاصها با صدای بلند رقص دوست داشتنی کادیز را انجام میدهند و سایرین با ریتم “contro”دست میزنند.

 

سن با رنگهای شاد قرمز و سبز و زرد نورانی میشود. هر رقاص به نوبت پا بر سن گذاشته و با فریاد “ole” کار خود را شروع میکند و سعی میکند با رقص خود نفر قبلی را کنار بگذارد. این “Cuardo Flamenco” است همراه با موزیک آلگریاس که یکی از محبوبترین قطعات نزد کولیها می باشد.

منبع: هنر مرموز فلامنکو از خانم نگار نیک اندام مقدم

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob بررسی توکه آلگرياس viwio بررسی توکه آلگرياس twitter بررسی توکه آلگرياس facebook بررسی توکه آلگرياس google buzz بررسی توکه آلگرياس google بررسی توکه آلگرياس digg بررسی توکه آلگرياس yahoo بررسی توکه آلگرياس

Related posts:

  1. بررسی دستگاه های فلامنکو -توکه
  2. بررسی توکه سولئارس