شاید انچنان که از سگوویا تقدیر شده است از آبل کارلوارو صحبتی نشده است . یکی از بزرگترین نوازندگان تاریخ گیتار کلاسیک که جدا از نوازندگی یکی از تاثیر گذارترین اساتید گیتار در زمان خود بود . وی در سال ۱۹۱۹ در مونته ویدئو اوروگوئه بدنیا آمد و مدرسه موسیقی وی که بر پایه نوازندگی گیتار تاسیس شده بود یکی از برترین های زمان خودش بود .

اتودها و تکنیکهای وی در زمینه گیتار کلاسیک راهگشای بسیاری از نوازندگان حرفه ای امروز میباشد .
کنسرتهای متعدد وی در امریکای جنوبی – اروپا و آمریکا مورد تحسین و استقبال مخاطبان این ساز قرار گرفت و وی را بعنوان یک نوازنده برجسته درتاریخ گیتار کلاسیک جاودانی ساخت.

وی در زمینه آهنگسازی نیز فعالیت داشت و کارهایش الهام گرفته از فرهنگ کشورش بود و بسیاری از آثارش جز رپرتوارهای مورد علاقمند نوازندگان گیتار کلاسیک میباشد اثری همچون Preludios Americanosو یا کنسرتو گیتارConcierto No 3 para Guitarra y Orquesta که برای اولین بار توسطChamber Symphony of San Francisco اجرا شد .

اما در زمینه تالیف مهمترین آثار کاروالرو مجموعه های اموزشی وی شامل اتودها و تکنیکهایش میباشد و همچنین مجموعه Carlevaro Masterclass که یکی از برترین منابع آموزشی گیتار کلاسیک میباشد که واقعا در نوع خودش بینظیر میباشد.

در زمینه گیتار نیز وی دست به نوآوری های خاصی زد گیتار مخصوص کنسرتی وی که با عنوان Carlevaroبا ساخته های سازندگان سنتی گیتار تفاوتهای بسیاری درزیمنه اندازه و شکل و صدا دهی داشت .

abel carlevaro آبل کارلوارو

وی اعتقاد داد این شکل از گیتار باعث میشود تا نت های زیر خاصیت ارتعاشی خود را بهبود ببخشند و بجای حفره صدایی گیتار های سنتی وی تغییراتی را در آن بوجود آورد.
در حال حاضر گیتار ساز آلمانی Eberhard Kreulمدل کارلوارو را میسازد .

وی تا آخر عمر دست از تحقیق در زمینه گیتار و نوازندگی – تدریس و برگزاری مستر کلاس برنداشت و این نوازنده جاودانی در سال ۲۰۰۱ از دنیا رفت.

خیلی جالب است بدانید که کارهای تحقیقاتی و متدها و نکاتی که وی در زمینه موزیک و همچنین تکنیک گیتار ارائه نموده است چه بسا فراتر از نوازندگان واساتید دوران خود بود و همواره وی در زیر سایه سگوویا قرار داشت و مسلما شایستگی های کارلوارو نه تنها کنتر چه بسا بیش از وی میباشد .
در مقالات اتی بیشتر با مقالات و اتودها و تکنیک های آبل کارلوارو آشنا میشویم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
cloob آبل کارلوارو viwio آبل کارلوارو twitter آبل کارلوارو facebook آبل کارلوارو google buzz آبل کارلوارو google آبل کارلوارو digg آبل کارلوارو yahoo آبل کارلوارو

Related posts:

  1. تکنیک پنج انگشتی دست راست
  2. گیتار از نگاه آندرس سگوویا
  3. Asya Selyutina
  4. Manha de Carnaval لوئیز بونفا
  5. بررسی زندگی آگوستین باریوس